Wody perfumowane unisex

Wyświetlanie 1–18 z 69 wyników

94,00 
731,30 

Wody perfumowane unisex

BYREDO M/Mink Woda perfumowana 100ML

731,30 

Wody perfumowane unisex

BYREDO Pulp Woda perfumowana 100ML

724,80 

Wody perfumowane unisex

BYREDO Pulp Woda perfumowana 50ML

494,50 
731,30 

Wody perfumowane unisex – przełam konwenanse!

Perfumy XXI wieku idealnie potrafią podkreślić zatarte granice pomiędzy podziałem na płcie. Tę zmianę możemy obserwować nie tylko jako silny trend modowy, fryzjerski czy make-up’owy. To właśnie perfumy unisex, ich unikane zapachy i aromaty pasujące zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, zapoczątkowały już w latach 80 rewolucję, która trwa po dziś dzień. Jeśli nie lubisz dzielić swoich perfum na kategorie „damskie” lub „męskie” – wybierz wody perfumowane unisex.

Zapachy unisex – najwyższa trwałość

Perfumy unisex nie są taką nowością, jakby się mogło wydawać. Początkowo twórcy perfum nie dzielili swoich zapachów na męskie i damskie- były one zbyt drogie i wyszukane, by tworzyć takie podziały. Z jednego flakonika korzystali więc panowie i panie. Ich uniwersalność, mogła przeważyć o sukcesie danego twórcy perfum. Zapach perfum był przejawem statusu społecznego. Dopiero rozpowszechnienie się perfum w XX wieku, sztuczna synteza związków chemicznych, zmechanizowanie produkcji, dało okazję marketingowcom do stworzenia takiego podziału, który utrzymywał się aż do końca lat 80.
Wody perfumowane unisex — eau de parfum to kompozycje olejków zapachowych występujących w stężeniu 10-15% w stosunku do 90% alkoholu. Ich nasycenie olejkami jest większe niż w wodzie toaletowej czy wodzie kolońskiej. Perfumy unisex są specyficznymi mieszankami zapachów. Kobieta i mężczyzna używający tej samej wody perfumowanej unisex będą pachnieć dla otoczenia nieco inaczej. Jest to bez wątpienia duża zaleta perfum unisex. Ich zapach jest mocny i trwały, wystarczy już kilka kropel, by zapach utrzymał się nawet przez kilka dni np. na ubraniu.

Z tego też względu wody perfumowane unisex cieszą się bardzo dużą popularnością. Prawdziwe perfumy o stężeniu olejków zapachowych sięgających nawet 40% są bardzo drogie oraz trudno dostępne. Woda perfumowana unisex na pewno będzie nieco droższa niż jej zapachowy odpowiednik w postaci wody toaletowej, lecz pamiętajmy o tym, że do aplikacji wystarczy nam tylko kilka kropel. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na jeden zapach, lubimy łamać konwenanse i nie chcemy od razu wydawać kilkuset złotych na perfumy, woda perfumowana unisex będą idealnym rozwiązaniem.

Podczas zakupów w drogerii w naszym koszyku prędzej znajdzie się woda perfumowana, której nuty zapachowe odpowiadają droższym perfumom, jej cena jest przystępna dla naszego portfela, a pojemność flakonika idealnie odzwierciedli nasze zapotrzebowanie (30 ml, 50 ml, 100 ml,200 ml).

Kwiatowe kompozycje dla pań, nuty orientu dla panów – czy na pewno?

Wody perfumowane unisex powstały, aby zerwać z tym odgórnym podziałem. Nie każda z nas przepada za słodkimi, kwiatowymi zapachami. Nie każdy mężczyzna lubuje się w męskich, piżmowych zapachach. Wody perfumowane unisex są pod tym względem uniwersalne. Kobietom, które prowadzą aktywny, dynamiczny tryb życia, woda perfumowana unisex doda nieco męskiej odwagi i zdecydowania. Pociągający, nieco zwierzęcy zapach wyda się otoczeniu bardzo atrakcyjny i tajemniczy.

Esencje te sprawdzą się także w przypadku mężczyzn, którzy nie stronią od zmysłowych, tajemniczych zapachów z ukrytym kobiecym pierwiastkiem. Płeć przeciwna z pewnością doceni tą subtelną, ciepłą nutę. Są to zapachy na tyle uniwersalne, że będą pasować do każdej okazji oraz pory roku. Nie zapomnijmy również o ekonomii zakupu takiej wody perfumowanej. Jeden flakon perfum unisex może być jedynym zapachem w łazience. Bez wątpienia będzie to duże odciążenie dla portfela.

TOP marki perfum unisex

Jeśli mówimy o zapachach unisex, musimy cofnąć się do roku 1994. To właśnie wtedy znany projektant Calvin Klein, wypuścił pierwsze perfumy oznaczone oficjalnie jako unisex. Świat oszalał na punkcie zapachu „One”. Olbrzymi sukces komercyjny oraz szybkie osiągnięcie statusu perfum kultowych pokazało, że społeczeństwo było wystarczającą dojrzałe, aby przyjąć taką formę zapachów. Światowe marki zrozumiały, że taka forma perfum jest przyszłością. Współcześnie, wody perfumowane unisex znajdziemy w ofercie takich producentów jak Tom Ford, Prada, Yves Saint Laurent czy Thierry Mugler.

Z wodą perfumowaną unisex — możesz być, kim chcesz! Perfumy, wody perfumowane damskie, wody toaletowe męskie, wody kolońskie, testery perfum unisex – kup je w naszej perfumerii internetowej Louma.pl