Płyny do płukania ust

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–16 z 84 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 84 wyników

Płyn do płukania jamy ustnej – dlaczego warto go włączyć do codziennej higieny?

Płyn do płukania ust do podstawowy środek do czyszczenia zębów. Z nicią dentystyczną tworzą idealne trio, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Choć wciąż pojawiają się pytania typu: czy warto stosować płukankę, to dentyści nie mają co do tego wątpliwości. Świeżość w ustach i prawidłowa higiena jamy ustnej zależą również od stosowanego płynu.

W naszej drogerii kupisz Meridol, Listerine, Colgate, ale też mniej popularne ziołowe płukanki i z przeznaczenie do gabinetów stomatologicznych, jak Dentaid. Wspomagają one pastę do zębów, mogą wykazywać działanie wybielające, wzmacniające szkliwo, zapobiegające próchnicy, przebarwieniom, również na afty i po zabiegach. Płyny mają szerokie zastosowanie i można je stosować na różne sposoby. Co mamy w ofercie? Jak używać płynu i przede wszystkim dlaczego po szczotkowaniu warto płukać zęby?

Zalety stosowania płynu do płukania jamy ustnej

Są przeznaczone dla dzieci i dorosłych. W przypadku dzieci płyn zaleca się włączyć po ukończeniu przez dziecko 6 lat, ze względu na ryzyko połknięcia. Producenci umieszczają informację na płynie od jakiego wieku powinien być używany. W naszej drogerii kupisz płyny uniwersalne dla dzieci i dorosłych oraz przeznaczone dla dzieci z ich ulubionymi postaciami bajkowymi.

Płyny do płukania ust dla dzieci, podobnie jak dla dorosłych, zapobiegają próchnicy, a z nią ma problem coraz więcej polskich dzieci. Dlatego warto kupić dziecku płyn!

Korzyści płynące ze stosowania płynów:

 • wykazują działanie antybakteryjne, stąd są do stosowania po zabiegach w jamie ustnej,
 • docierają w trudno dostępne przestrzenie między zębami, czyli tam gdzie szczotka nie dotrze,
 • niwelują nieprzyjemny zapach z ust,
 • dbają o zdrowie zębów i dziąseł, chronią zęby przed próchnicą,
 • remineralizacyjne odbudowują szkliwo,
 • odświeżające dają natychmiastową świeżość,
 • zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego,
 • tworzą warstwę ochronną, stanowiąc tym samym skuteczną ochronę szkliwa.

Rodzaje płynów do płukania ust – szeroki wybór produktów w tej kategorii

Płyny do płukania ust w naszej drogerii to szeroki wybór produktów. Oferujemy m.in. płyny na nadwrażliwość, z fluorem i bez, zapobiegające płytce nazębnej, po zabiegach, wybielające. Jednym słowem profesjonalne płukanki dentystyczne do codziennego użycia, takie same jak w aptece.

Rodzaje płynów do płukania ust:

 • naturalne mieszanki ziołowe, wspomagające codzienną higienę i szczotkowanie zębów,
 • płyny antybakteryjne, zawierające chlorheksydynę wspomagającą regenerację tkanek, są zalecane po zabiegach stomatologicznych i przy zapaleniu błon śluzowych,
 • remineralizujące, skutecznie odbudowuje szkliwo zębowe, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej,
 • dla białych zębów, wybielające płyny wspierają pasty do zębów w celu usunięcia przebarwień, są doskonałym uzupełnieniem dla past wybielających,
 • przeciw próchnicy, powstrzymują rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy,
 • płyny na różne choroby dziąseł, np. na krwawienie dziąseł, stan zapalny, zawierają składniki, które łagodzą dolegliwości,
 • płyn na suchość jamy ustnej, coraz więcej osób ma problem z suchością w ustach, warto wtedy włączyć odpowiedni płyn.

Antybakteryjne, ortodontyczne płyny, w składzie chlorheksydyna

Płyny ortodontyczne są wskazaniem do stosowania podczas leczenia stomatologicznego, na przykład przy aparacie ortodontycznym. Szczoteczka do zębów ma utrudnione zadanie, zatem konieczne jest wsparcie ze strony płukanki dentystycznej. W tego typu płynach istotną rolę odgrywa chlorheksydyna. Jest antyseptykiem, ma działanie antybakteryjne. Chlorheksydyną wspiera się pielęgnację jamy ustnej, co dla osób noszących aparat bądź w trakcie wstawiania implantów czy protezy jest istotnym elementem codziennej dbałości o zdrowie w buzi. Działanie antyseptyczne płynu zapobiega rozwojowi bakterii.

Płyny na świeży oddech

Płyny do płukania ust przeznaczone są na różne problemy. Przy nieświeżym oddechu, wybierając płyn, można na początek postawić na uniwersalne rozwiązanie. Jeśli zwykły płyn nie zda egzaminu, wtedy warto sięgnąć po coś mocniejszego, co rozwiąże problem nieświeżego oddechu.

Płukanki do ust są świetną opcją na problemy z nieświeżym oddechem. Możesz je stosować bezpośrednio po myciu zębów bądź w ciągu dnia, przywracając świeży oddech. Uniwersalne płyny zawierają w składzie odświeżające ekstrakty, które w ciągu kilkunastu sekund przywracają przyjemną świeżość.

Popularne płyny: wybielające i remineralizacja

To dwa różne płyny, na różne potrzeby, o których warto wiedzieć nieco więcej. Płyny do ust wybielające to skuteczny środek wspierający pastę do zębów. Szybciej osiągniesz jaśniejszy uśmiech. Po za tym zwiększają ochronę zębów.

Natomiast remineralizacja to dostarczenie do szkliwa zębów utraconych minerałów. Płyny remineralizujące zawierają cząsteczki, które uzupełniają braki. Dobre płyny poprawiają stan szkliwa, co jest widoczne po kilku bądź kilkunastu płukaniach. Najlepiej połączyć taki płyn z pastą o takim samym działaniu. Tego typu płyn do jamy ustnej przeznaczony jest dla osób, które mają np. rysy na szkliwie i chcą wzmocnić zęby.

Płyn zapobiega próchnicy i dba o dziąsła

Uniwersalne płyny do jamy ustnej zawierają składniki, które zapobiegają próchnicy oraz jest to ochrona dziąseł. Regularne, codzienne stosowanie płynu to profilaktyka, o której każdy powinien pamiętać. Warto też przyzwyczajać dzieci, które ukończyły 6 lat do codziennego stosowania płynu do ust. W tym celu postaw na płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci. Ma on delikatny smak i jest przyjemny w odbiorze dla najmłodszych.

Najlepsze płyny do płukania z fluorem czy bez?

Fluor w ilościach zawartych w płynie bądź paście do zębów nie jest szkodliwy. Płyny przeciw próchnicy zawierają fluor, ale mogą mieć też ksylitol, który także wyrównuje ph. Kolejny składnik, który warto znać to chlorek cetylopirydyny. Ten składnik chroni przed jednym z najczęstszych problemów, zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej.

Płyny do ust powstają najczęściej na bazie alkoholu bądź alternatywą są ziołowe mieszanki, które równie dobrze pomagają zadbać o zdrowie w buzi.

W naszej drogerii kupisz mieszanki ziołowe do płukania ust, popularne płyny na różne potrzeby, płyty ortodontyczne i dentystyczne.