Pasty wybielające

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–16 z 55 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 55 wyników

Pasty wybielające zęby – jaka jest najlepsza? Ranking wybielających past do zębów

Jak mieć ładne i zdrowe zęby? Regularne wizyty u stomatologa plus szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, przez około dwie minuty to podstawa zdrowego uśmiechu. Żywotność ładnych zębów przedłuża również codzienne stosowanie płynu do płukania ust oraz czyszczenie przestrzeni między zębami za pomocą nici dentystycznej. Aby usunąć przebarwienia po kawie, herbacie, winie, papierosach polecane są pasty white. Usuwają osady, przywracając naturalną biel.

W ostatnich latach pasty z efektem wybielania cieszą się dużą popularnością. Zwłaszcza że dostępne są pasty, które delikatnie ścierają osady, delikatne dla szkliwa zębów. W naszej drogerii kupisz pasty do zębów o różnym współczynniku ścieralności, również pasty wybielające zęby na nadwrażliwość, krwawiące dziąsła, próchnicę i nieświeży oddech. Która pasta najlepiej radzi sobie z przebarwieniami?

Jak działają wybielające pasty do zębów?

Pasty typu white ścierają mechanicznie osady na powierzchni zębów, polerują je, przez co zęby stają się bielsze, bardziej gładkie i wyglądają na zdrowsze. Pasty usuwające przebarwienia zawierają fluor (choć on sam nie ma zdolności wybielających), nadtlenki (np. nadtlenek karbamidu), związki chemiczne powierzchniowo -czynne (surfaktanty), węgiel aktywny, hydroksyapatyt.

Substancje ścierne zawarte w pastach white  działają nie tylko na płaszczyźnie rozjaśniania, lecz również w zależności od składu powstrzymują rozwój próchnicy, odkładanie kamienia nazębnego, niwelują nadwrażliwość. Mogą zapobiegać krwawieniu dziąseł.

Pasty enzymatyczne działają na powierzchni szkliwa, przywracając im naturalny kolor. Rozpuszczają osady i płytkę nazębną, dogłębnie oczyszczają i tym samym możesz wybielić zęby poza gabinetem stomatologicznym.

Rodzaje past white

Z pewnością większość wymienionych nazw dobrze znasz, natomiast pasty white różnią się pod wieloma względami:

 • składem (w naszej drogerii kupisz w pełni bezpieczne wegańskie, naturalne pasty, które rozjaśniają zęby),
 • działaniem,
 • współczynnikiem ścieralności,
 • przeznaczeniem (m.in. do zębów wrażliwych, reminaralizujące- wzmacnia szkliwo),
 • ochroną zębów przed próchnicą.

Pasty wybielające można podzielić na:

 • usuwające przebarwienia,
 • podtrzymujące efekt wybielania po wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym,
 • zapobiegające przebarwieniom.

W naszej drogerii kupisz pasty wybielające do zębów, które delikatnie polerują, popularne pasty wybielające (stosowane przez aktorów i modelki), pasty o działaniu natychmiastowego rozjaśnienia, wybielające z nadtlenkami. Poza tym oferujemy bogaty wybór past wegańskich, ziołowych, naturalnych od polskich marek. U nasz kupisz zarówno popularne pasty do zębów wybielające blanx white shock jak i mniej znane Yotuel All In czy Vitis Whitening.

Ranking past wybielających zęby. Yotuel All In, Opalescence Whitening, Vitis Whitening, White Glo – które pasty są najlepsze?

Najlepsza pasta wybielająca usuwa przebarwienia, chroni przed próchnicą, przyjemnie odświeża. W gronie najlepszych past wybielających zęby wymienianych jest wiele produktów. Natomiast przy wyborze przede wszystkim należy kierować się stanem swoich zębów i potrzebami. W składzie pasty powinny znajdować się składniki, które odpowiadają naszym potrzebom.

Dużą popularnością cieszą się:

 • Pasta Vitis Whitening – ze względu na zawarty w niej hydroksyapatyt może być stosowana przy nadwrażliwości zębów. Wygładza szkliwo, zapobiega próchnicy i odkładaniu się kamienia nazębnego. Doskonale oczyszcza zęby, usuwa przebarwienia powierzchniowe, zapewnia długotrwałą świeżość w jamie ustnej, poleruje szkliwo i tym samym rozjaśnia zęby.
 • Opalescence Original Cool Mint – w składzie znajdziemy ksylitol, fluor oraz składniki, które rozjaśniają i utrzymują biel zębów. Polecana jest do codziennego stosowania, wspiera utrzymanie białego uśmiechu po zabiegach dentystycznych. W efekcie regularnego stosowania zęby odzyskują jaśniejszy odcień, a przy tym pasta zapobiega próchnicy. Może być stosowana już przez dzieci od 6. roku życia.
 • Youtuel All In – zawiera tlenek karbamidu, dzięki niemu w wyniku stosowania pasty zęby stają się widocznie bielsze. Jest to pasta remineralizująca, pozytywnie wpływa na szkliwo. Dba o utrzymanie zębów i dziąseł w dobrej formie. Można stosować codziennie.
 • Pasta Elgydium – zawiera cząsteczki wodorowęglanu sodu, który skutecznie usuwa przebarwienia powstałe po kawie, papierosach, herbacie, winie. Zawiera również chlorheksydynę, która zapobiega próchnicy.

Polecane pasty, które przywracają zębom naturalną biel to również: Seysso Carbon, Blanx Med, pasta Whitewash, While Glo, Biała Perła, Sensodyne. Wybielające pasty do zębów są bezpieczne, a w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór, dzięki czemu kupisz pastę skrojoną na miarę potrzeb Twojego nowego uśmiechu!

Współczynnik ścieralności w pastach do zębów wybielających

Wskaźnik ścieralności, w skrócie RDA, określa stopień ścieralności pasty. RDA:

 • poniżej 70- niska ścieralność,
 • 70-100 -średnia ścieralność,
 • 100-150 – wysoka ścieralność,
 • 150-250 – bardzo wysoka ścieralność.

Aby rozjaśnić uśmiech, u osób z wrażliwymi zębami, pasta nie powinna mieć RDA wyższego niż 70. Stosowanie past wybielających z wysokim wskaźnikiem RDA może pogłębić problem i skutkować jeszcze większą nadwrażliwością. Jeśli nie masz problemu z nadwrażliwością, to możesz wybrać pastę z RDA do 100, natomiast pasty z wyższym wskaźnikiem nie są polecane do codziennego stosowania.

Jak działa pasta z wyższym wskaźnikiem? Pomaga intensywnie rozjaśnić zęby, natomiast mogą być przyczyną nadwrażliwości zębów czy odsłoniętych szyjek. Polecane są przy trudnych do usunięcia osadach, ale należy je stosować kilka razy w tygodniu, zamiennie z inną pastą.

Większość past wybielających to bezpieczne rozjaśnianie w domowym zaciszu. Wybierz sprawdzoną pastę z naszej oferty i zyskaj zęby bielsze o kilka odcieni!