Pasty do zębów

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–16 z 298 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 298 wyników

Która pasta do zębów jest najlepsza? Czy naturalne pasty do zębów wybielają?

Dziąsła i szkliwo, czyli po prostu nasze zęby, potrzebują każdego dnia najlepszej pasty. Takiej, która zapewnia świeży oddech oraz zapobiega problem występującym w jamie ustnej. A one są różne. Część osób boryka się z krwawieniem dziąseł, część z nadwrażliwością zębów, inni z kamieniem nazębnym czy próchnicą. By zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom, ale też mieć ładne, bez przebarwień zęby, konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej.

Nie ma jednej najlepszej pasty do zębów. Dobra pasta odpowiada naszym potrzebom, dlatego niekoniecznie sugeruj się opiniami, a przetestuj różne pasty. W naszej ofercie znajdziesz pasty do wrażliwych zębów, pastę wybielającą do zębów, pasty do zębów dla dzieci, pasty bez fluoru, z węglem aktywnym, ksylitolem. Możesz wybierać pasty o smaku gum albo mięty. Które są skuteczne na różne problemy jamy ustnej? I jak powinno wyglądać prawidłowe mycie zębów?

Dobra pasta do zębów absolutną podstawą higieny jamy ustnej

Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, przez co najmniej 2 minuty, to podstawa higieny, ale też przede wszystkim zdrowia jamy ustnej! Istotna jest odpowiednio dostosowana do powierzchni zębów pasta oraz szczoteczka, która delikatnie usuwa osady. W naszej drogerii kupisz zestawy pasta + szczoteczki do zębów.

Duży odsetek Polaków mierzy się z próchnicą, która niestety pojawia się na szkliwie zębów już najmłodszych dzieci! Dlatego ważne jest codzienne czyszczenie zębów. Zaoszczędzisz też na dentyście i sobie cierpienia na fotelu dentystycznym, bo chyba niewiele osób lubi wizyty u stomatologa. Choć są one konieczne, przynajmniej raz w roku.

Rodzaje past do zębów: usuwające kamień nazębny, dla palaczy, przeciw próchnicy, pasty do zębów dla dzieci, do krwawiących dziąseł i inne

Spoglądając na ofertę past do zębów można się pogubić. Jest ich tak dużo, że wybór może prowadzić do zawrotu głowy. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się naturalne pasty do zębów, czarne pasty oraz przywracające biel zębów pasty do zębów bez fluoru.

Pora uporządkować wiedzę o pastach do zębów i poznać ich rodzaje. Dzięki temu wybierzesz produkt odpowiedni do swoich potrzeb!

  • Uniwersalne – zazwyczaj zawiera fluor i oparta jest na składnikach, które mają na celu zapewnienie czystości zębów oraz świeżego oddechu. Nie są to pasty, które mają na celu zmianę wyglądu zębów- wybielenie, ścieranie kamienia nazębnego itd. Ich celem jest zapobieganie problemom w jamie ustnej.
  • Whitening wybielająca pasta do zębów – chyba każdy wie, co to za rodzaj pasty. Dają efekt bielszych zębów po kilku bądź kilkunastu czyszczeniach. Pasty do zębów o właściwościach wybielających nie powinno używać się dłużej niż przez dwa miesiące. Następnie należy zrobić przerwę.
  • Remineralizujące – z upływem lat na zębach mogę pojawić się rysy i ubytki, co często jest wynikiem utraty minerałów (jonów wapnia i fosforanów). Pasty remineralizujące zawierają w składzie właśnie utracone minerały i pozytywnie wpływają na powierzchnię zębów. Stosowanie pasty do zębów, która ma taki skład, zapobiega pojawianiu się płytki nazębnej, kamienia oraz próchnicy.
  • Naturalne pasty do zębów – główne składniki pasty do zębów tego rodzaju pochodzą z natury. W naszej drogerii kupisz naturalne pasty do zębów z dzikim jabłkiem, arktycznymi jagodami, czarną brzozą, olejem z nasion konopi. Wśród nich znajdziesz specjalistyczne pasty, odpowiadające na różne problemy oraz uniwersalne.
  • Pasty po zabiegu wybielania zębów – jeśli zastanawiasz się jaka pasta do zębów po wybielaniu, to najlepsze są delikatne, które podtrzymują efekt wybielania zębów.
  • Pasty do zębów bez fluoru – to szeroka oferta past do zębów w naszej drogerii. Wśród nich pasty oparte o naturalne składniki. Jest to pasta do zębów dla osób uczulonych na fluor bądź tych, którzy z innego powodu nie mogą po niego sięgać.

Inne rodzaje past to: pasty przeciw parodontozie, pasty dla dzieci, na ból związany z nadwrażliwością zębów, pasty na kserostomię, pasty na próchnicę zębów.

Naturalne pasty do zębów bez fluoru i z fluorem – co warto o nich wiedzieć?

Pasta do zębów powinna delikatnie oczyszczać zęby. Niektóre pasty zawierają drobinki, które mają spełniać rolę ścierną i polerującą. Pasta do zębów zawierająca naturalne składniki równie dobrze dba o szkliwo i zęby jak pozostałe pasty. Jej przewagą jest naturalne pochodzenie składników, co dla alergików i dzieci ma duże znaczenie.

Dostępne są pasty do zębów z fluorem z naturalnym składem. Wokół fluoru narosło szereg mitów, dlatego część osób wybierając pastę do zębów, stawia na stosowanie naturalnej pasty. Czy jednak fluor jest taki straszny jak go malują? Oczywiście, że nie jest! Bo już dawno popularne pasty zniknęłyby z półek! ilość fluoru zawarta w paście i użyta do czyszczenia zębów dwa razy dziennie nie sprawi, że ktoś zachoruje na fluorozę. Zawartość fluoru w pastach do zębów z pewnością się do tego nie przyczyni, chyba że zamierzasz ją zjeść.

Czarne pasty – główne składniki pasty do zębów tego typu. To pasta na świeży oddech

Pasty z węglem kilka lat temu podbiły rynek. Zaliczane są do kategorii profesjonalne pasty do zębów. Już niewielka ilość pasty wystarczy, by porządnie wyczyścić zęby i dziąsła. Bo jak się okazuje węgiel nie tylko rozjaśnia zęby, ale też zapobiega namnażaniu bakterii w jamie ustnej.

Czy jest to najlepsza pasta wybielająca? Z pewnością jest to dobra pasta wybielająca i przy regularnym szczotkowaniu rozjaśnisz uśmiech o kilka odcieni.

Duży wybór past w naszej drogerii – jaka pasta do zębów jest nr 1?

Stan uzębienia zależy od sposobu szczotkowania zębów i doboru pasty. Zawsze kieruj się własnymi potrzebami. Jeśli chcesz rozjaśnić uśmiech, wybierz pasty do wybielania zębów. Gdy Twoim problemem jest płytka nazębna, kup pastę skutecznie usuwającą płytkę. Wybierając właściwą pastę do zębów zadbasz o zęby skutecznie, pozbywając się problemu w jamie ustnej i częściej się uśmiechając.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz pastę o działaniu odpowiadającemu Twoim potrzebom. Przetestuj działanie past różnych producentów, bo nie można zamykać się na jedną pastę.