Kosmetyki do opalania

Wyświetlanie 1–16 z 444 wyników

Kosmetyki do opalania – balsamy, kremy i nie tylko!

Niezależnie od tego, czy leżymy w solarium, czy spacerujemy w pełnym słońcu brzegiem morza, opalanie przynosi nam zarówno korzyści, jak i zagrożenia. Z jednej strony ekspozycja na słońce zapewnia podaż witaminy D, której niedobór w naszej części Europy jest powszechny. Z drugiej jednak promieniowanie słoneczne niekorzystnie wpływa na skórę. Może przyspieszać procesy starzenia się, a nawet zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór skóry. Właśnie dlatego dobre kosmetyki do opalania to must have niezależnie od płci i wieku.

Dlaczego warto stosować ochronę przed słońcem?

Promieniowanie słoneczne to w istocie kombinacja różnych fal elektromagnetycznych. W kontekście naszego zdrowia i urody najbardziej istotne jest promieniowanie ultrafioletowe (UV), które dzielimy na trzy podrodzaje.

  • UV-A – to promieniowanie, które ma największy wpływ na starzenie się skóry, przesuszanie się i powstawanie zmarszczek. Ma również wpływ na zwiększenie ryzyka zapadnięcia na raka skóry.
  • UV-B – powoduje oparzenia słoneczne i zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.
  • UV-C – ten rodzaj promieniowania jest niezwykle szkodliwy dla naszego zdrowia, jednak na szczęście nie dociera ono do Ziemi, ponieważ jest absorbowane przez atmosferę.

Wysokiej jakości kosmetyki do stosowania podczas opalania chronią nas zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Warto przy tym pamiętać, że to pierwsze dociera do naszej skóry nawet wtedy, kiedy aura na zewnątrz bynajmniej nie kojarzy się ze smażeniem na plaży! Przed tym rodzajem promieniowania ultrafioletowego nie chronią nas ani chmury, ani szyby w oknach. Właśnie dlatego kremy z filtrem SPF powinny być stosowane na co dzień przez cały rok!

Piękna opalenizna ciągle jeszcze jest obiektem pożądania. Warto jednak pamiętać, że brak należytej ochrony przed słońcem skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry. W skrajnych przypadkach może prowadzić do poparzeń, a nawet rozwoju komórek nowotworowych! Właśnie dlatego przed kąpielą słoneczną, koniecznie wybierz odpowiednie kosmetyki do opalania!

Kremy do twarzy z filtrem SPF

Kremy SPF to prawdziwy hit ostatnich lat! Coraz więcej cenionych producentów umieszcza je w swoim portfolio. Dlaczego? SPF, czyli Sun Protection Factor to kosmetyk, który zawiera w składzie specjalne składniki, które rozpraszają lub absorbują niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe.

Takie ochronne kremy do twarzy z filtrem warto stosować nie tylko podczas opalania, ale także na co dzień! Zapewniają one bezpieczeństwo skóry również przed promieniowaniem UVA, na które jesteśmy narażeni bezustannie. Właśnie dlatego chronią ją przed przedwczesnym starzeniem.

Krem z filtrem SPF należy aplikować na skórę twarzy około 15 minut przed ekspozycją na słońce. Wiele kosmetyków tego typu świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż, ponieważ dzięki obecności dodatkowych składników nawilżających i ochronnych dodatkowo opiekuje się potrzebującą skórą!

Balsamy i kremy do opalania

Kremy i balsamy do opalania to kolejna kategoria produktów, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną i pozwalają uzyskać równomierną i piękną opaleniznę. Produkty tego typu dostępne są w bardzo różnych formach i opakowaniach, dlatego bardzo łatwo wybrać coś dla siebie. Należy aplikować je na delikatną skórę na ciele, która jest narażona na działanie promieni słonecznych podczas opalania lub uprawiania sportu na wolnym powietrzu.

Preparaty tego typu mają za zadanie nie tylko ochronić komórki skóry, ale również odpowiednio ją nawilżyć. Delikatna formuła oraz dodatek składników, takich jak aloe vera sprawia, że mają działanie łagodzące ewentualne podrażnienia. Niektóre balsamy oferują również delikatny efekt chłodzący, którzy utrzymuje się przez jakiś czas po aplikacji. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że zapewniają one regenerację skóry i skutecznie chronią przed szkodliwym działaniem słońca.

Oferta kosmetyków do opalania jest bardzo szeroka. Można zdecydować się na spray, żel, olejek, piankę lub tradycyjny balsam. Profesjonalna kompozycja naturalnych składników zapewnia pełną ochronę i pielęgnację.

Kosmetyki do opalania dla dzieci

Ochronę przed słońcem warto wprowadzać już od pierwszych dni życia. Właśnie dlatego wiele marek oferuje swoim klientom produkty ochronne przeznaczone specjalnie dla najmłodszych użytkowników. Zawarte w nich delikatne substancje sprawiają, że kremy można aplikować na ciało i twarz malucha bez obaw o podrażnienia, czy potencjalne reakcje alergiczne.

Warto jednak pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić, czy konkretny kosmetyk jest przeznaczony również dla dzieci i noworodków. Nie wszystkie preparaty będą bowiem odpowiednie w tej grupie wiekowej!

Jak bezpiecznie się opalać?

Opalenizna nie musi nam szkodzić. Podczas kąpieli słonecznych warto jednak stosować się do kilku bardzo ważnych zasad.

  1. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce między godziną 10.00 a 16.00.
  2. Zawsze stosuj profesjonalne kosmetyki z filtrami UV. Nakładaj je obficie przy każdej kąpieli słonecznej!
  3. Podczas opalania powtarzaj aplikację kremu mniej więcej co dwie godziny.
  4. Nigdy nie wystawiaj na słońce zmian skórnych, takich jak większe pieprzyki, czy inne znamiona. Na ich powierzchnię nakładaj obficie filtr o wysokim stopniu ochrony (przynajmniej SPF 50).
  5. Noś przewiewne ubrania.
  6. Zamiast leżenia w pełnym słońcu wybierz się na spacer lub uprawiaj sport. Pozostając w ruchu zmniejszysz szansę poparzenia słonecznego.

Szeroki wybór kosmetyków do opalania!

W szerokim asortymencie naszej drogerii internetowej znalazło się wiele profesjonalnych kosmetyków do opalania, które gwarantują pełną ochronę przed szkodliwymi promieniami UV. Jeszcze dzisiaj sprawdź nasza ofertę, porównaj składy i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Przewiń na górę