Olejki do opalania

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Jaki jest najlepszy olejek do opalania z filtrem? Olejek do opalania – ranking na złocistą opaleniznę!

Olejek do opalania to jeden z tych kosmetyków, który warto mieć, gdy słońce zaczyna mocniej świecić, a Ty planujesz urlop nad wodą. Wśród kosmetyków przeciwsłonecznych do wyboru jest całe spektrum, natomiast olejki od lat cieszą się dużą popularnością. Choć nadal błędnie bywają postrzegane jako tłuste, z efektem ciągle przyklejającego się do ciała piasku! Nowoczesne produkty to nie tylko opcja suchego olejku, ale też wysoka ochrona przed szkodliwym promieniowaniem.

W naszej drogerii kupisz olejki spf 50 i spf 30 oraz niższe filtry, a także olejki przyspieszające brązowy kolor. Oferujemy olejki w sprayu, klasyczne oraz inne. Koniecznie musisz sprawdzić naszą ofertę olejków chroniących przed promieniowaniem uva i uvb oraz pozytywnie wpływających na proces opalania. Który filtr spf jest najlepszy do Twojej karnacji? Który olejek jest numerem 1?

Rodzaje olejków do opalania

Kosmetyki do opalania dzielą się ze względu na konsystencję, skład, ochronę przeciwsłoneczną. Olejki do opalania z filtrem spf również dzielą się na kilka rodzajów. Po pierwsze, wysokość filtra. Obecnie kupisz kosmetyki chroniące przed promieniowaniem słonecznym o tej konsystencji od najniższej ochrony po najwyższą.

Olejki dzielą się również ze względu na przeznaczanie:

  • naturalne – dla dzieci, kobiet w ciąży, alergików,
  • pozostałe – dla osób, które nie są w wymienionych wyżej grupach.

Można je stosować do opalania twarzy i ciała (o czym informuje producent na kosmetyku). Należy omijać okolice oczu. Olejki do opalania skutecznie chronią przed oparzeniami – gdy wybierzesz odpowiedni dla karnacji filtr.

Olejki można podzielić również na:

  • suchy olejek do opalania zapewniający ochronę przed promieniowaniem uva,
  • olejek przyspieszający opalanie, z ochroną przed promieniowanie uv,
  • brązujący olejek do ciała.

Olejek przyspieszający opalanie – spf 6, spf 10, a może spf 15?

Jeśli podczas przebywania na słońcu chcesz uzyskać brązową opaleniznę, to odpowiedzią są olejki przyspieszające opalenie. Co nie oznacza, że nie chronią przed szkodliwym działaniem promieni. Wręcz przeciwnie, kosmetyki tego typu mają za zadanie skuteczną ochroną przed promieniowaniem uva i uvb, ale też odżywiają skórę, pozostawiają na skórze niewidoczną warstwę. Chronią przed wysuszeniem i w efekcie zapobiegają m.in. starzeniu się skóry.

Wybór ochrony zależy od fototypu skóry. Fototyp I to najjaśniejsza skóra, która wymaga najwyższego filtra, a obecność na słońcu powinna być ograniczana. Fototyp II i fototyp III wymagają ochrony przeciwsłonecznej na poziomie spf 20 bądź spf 30. Na najniższą ochronę mogą pozwolić sobie posiadacze fototypu IV.

Brązujący olejek do opalania – nuxe sun, nivea sun, niski filtr

Jak stosować olejki do opalania z karotenem? Ostrożnie w upalne dni bądź z dodatkową ochroną, szczególnie jak masz jasną karnację. Brązujące olejki do opalania twarzy i ciała mają niskie filtry przeciwsłoneczne. Zapewniają  piękną opaleniznę, ale w upalne dni koniecznie należy sięgnąć po dodatkowy kosmetyk, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem. Warto zwrócić uwagę przy wyborze, jak wysoką ochroną przeciwsłoneczną zapewnia kosmetyk tego typu.

Suchy olejek do opalania – jak stosować olejki do opalania tego typu?

To popularny kosmetyk, który jest w ofercie takich marek jak Nivea czy Kolastyna. Suchy olejek do opalania odróżnia się od zwykłego olejku konsystencją i finalnym efektem po nałożeniu. Łatwo się go aplikuje, szybko się wchłania, nie pozostawia na ciele uczucia lepkości. Skóra po opalaniu jest przyjemna w dotyku, a olejki tego typu dostępne są od najniższej ochrony przed promieniami uva i uvb do najwyższej.

Najlepszy olejek do opalania – ranking spf 50, spf 30 i niższe

Sprawdź nasz ranking i wybierz swój olejek do opalania z spf nr 1.

  • Ziaja Suchy olejek w sprayu do opalania spf 15 – można go stosować na mokrą i suchą skórę, co jest jego wielką zaletą! Ma przyjemną konsystencję, łatwo się rozprowadza, ten olejek jest wodoodporny. Nie pozostawia tłustych plam, zapewnia szeroką ochronę przed promieniowaniem uva i uvb. Co ważne pozostawia na skórze przyjemną, delikatną warstwę ochronną, do której nie przyczepia się piasek.
  • Lirene Sun Jaśminowy olejek do opalania spf 30 – to dwukrotnie wyższa ochrona niż poprzedniego. Większa ochrona pomoże ci uzyskać powolną, ale brązową opaleniznę swojej skóry. Zawiera naturalne oleje i beta karoten, który przyspiesza opalanie. Wystarczy nałożyć na skórę minimum kwadrans przed wyjściem na plażę. Ten olejek zapewnia wysoką ochronę i brązową opaleniznę.
  • Nivea Sun Karotenowy olejek do opalania spf 6 – zawiera karoten i witaminę E. W krótkim czasie uzyskasz brązowy odcień. Można o nim śmiało powiedzieć przyspieszacz opalania, który zarazem zapewnia ochroną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze olejki, dzięki którym unikniesz poparzeń słonecznych, czerwonych plam i tłustego filmu na skórze! Oferujemy różne marki, które znajdziesz w popularnych drogeriach jak Rossmann oraz niszowe kosmetyki, dlatego koniecznie poznaj naszą ofertę!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najważniejszą kwestią przy wyborze olejku do opalania jest poziom ochrony. Jeśli masz jasną skórę, postaw na wyższy filtr, zwłaszcza jeśli zazwyczaj słońce szybko powoduje u Ciebie poparzenia i opalasz się na czerwono! To jak olejek chroni skórę ma wpływ na jej kondycję, proces starzenia oraz Twoje samopoczucie.

Istotny jest skład kosmetyku. Im bardziej naturalny, tym lepiej. Szczególnie kobiety w ciąży, dzieci, alergicy powinni używać produktów, które są na bazie naturalnych składników. Wybierając olejek sprawdź, czy po każdym wyjściu z wody będziesz musiała ponownie nałożyć kosmetyk.

Na koniec, kosmetyki do ochrony przed słońcem, podobnie jak olejki do masażu, mogą mieć bardziej bądź mniej wyrazisty zapach. Są również olejki bezzapachowe. Przed zakupem sprawdź, czy taki zapach wpisuje się w Twój zmysł węchu, bo w końcu w jego otoczeniu spędzisz kilka godzin.