Najlepsze perfumy męskie do garnituru

Garnitur jest dosyć wymagającym strojem. Niektórzy mężczyźni unikają go jak ognia, ubierając go tylko od wielkiego święta, dla innych jest to strój codzienny, do pracy. Bez względu na to, czy wyjmujesz garnitur dwa razy w roku, czy masz ich kilka, by móc nosić je codziennie – każdy mężczyzna wygląda pociągająco, elegancko i z klasą w dobrze skrojonym garniturze. Oczywiście nie może zabraknąć dodatków: zegarka, butów, krawata oraz oczywiście męskich perfum! Mając jeden flakon swoich ulubionym perfum, zapewne użyjemy ich również, ubierając garnitur. Jest to duży błąd! Świat perfum jest naprawdę wielki i trzeba mieć na uwadze, że nie każde perfumy męskie pasują do eleganckiego garnituru/fraka/smokingu. Z tego artykułu dowiecie się jakie są najbardziej odpowiednie, klasyczne kompozycje dzięki którym dopełnisz całości swojego wizerunku.

Męskie perfumy dobrane do okazji

Jest to odpowiedni moment, aby przypomnieć panom, że nie ma zapachów uniwersalnych. Możemy być zagorzałymi fanami jednej kompozycji, ale z pewnością nie będzie to zapach, który będzie zachwycał w każdej sytuacji. Jeden zapach będzie pasował do eleganckiego garnituru inny do wakacji nad morzem i do drinków z palemką. Jak więc nie popełnić gafy i pachnieć profesjonalnie? Jeżeli dresscode naszej pracy wymaga klasycznego, szykownego garnituru to również nasze perfumy powinny takie być. Poniżej znajdziecie krótką „zapachową ściągawkę”- jakich kompozycji, składników, perfum unikać, aby prezentować się profesjonalnie i wywrzeć dobre wrażenie na współpracownikach czy kontrahentach.

  • Perfumy z linii wakacyjnych, mocno cytrusowe, odświeżające lepiej zostawić na łazienkowej półce. Przydadzą nam się dopiero podczas wyjścia do nadmorskiego baru.
  • Mężczyźni lubujący się w zimowych, rozgrzewających kompozycjach (nuty orientalne, mocno rozgrzewające) powinni wziąć pod uwagę z kim i dla kogo pracują. Takie mocne zapachy przy bliższym kontakcie, np. w niewielkim biurze mogą przeszkadzać, wręcz dusić. Nikt nie chce być zapamiętany jako „ten facet z duszącymi perfumami”, prawda?
  • O gustach się nie dyskutuje, istnieje spore grono mężczyzn, którym pasują nuty słodkie i owocowe- niestety, takie perfumy często nie pasują do garnituru, mogą zostać uznane za zbyt ekstrawaganckie dla poważnego biznesmena.
  • Perfumy wieczorowe, z afrodyzjakami, pozostawiające tak zwany „ogon zapachowy” lepiej wybrzmią podczas kolacji z wybranką niż podczas spotkania biznesowego.

Na co więc powinniśmy postawić, chcąc kupić specjalny zapach perfum pasujący do naszego garnituru? Postawmy na klasykę, ona zawsze się sprawdza. Poszukajmy więc kultowych kompozycji w których odnajdziemy zrównoważoną dawkę nut cytrusowych, korzennych, skórzanych, szyprowych, morskich i drzewnych. Pomyślałeś o markach z tradycjami? Czy twój wybór padł na Dior, Hugo Boss bądź Armani? To dobrze! Wszystkie powyższe marki oferują niezwykle trwałe, męskie, eleganckie perfumy, które jak żadne inne będą pasować do garnituru. Poniżej przedstawiamy nasze zestawienie najlepszych perfum męskich pasujących do garnituru.

Popularne zapachy męskie pasujące do garnituru – nasz wybór

  • Tom Ford Grey Vetiver. Ten pierwszy męski zapach już od otwarcia buteleczki jawi się nam jako niezwykle elegancki, wyrafinowany, a zarazem naturalny. Serce szlachetnego wetiweru doskonale komponuje się ze świeżością cytrusów, ziół i cennych drzew. Tom Ford Grey Vetiver to esencja charyzmatycznego i prowokacyjnego mężczyzny, który jednocześnie pozostaje dżentelmenem.
  • François Demachy odświeżając perfumy Dior Homme, pokusił się o połączenie drzewnej esencji cedru, zwierzęcych nut zamkniętych w skórzanych nutach ze świeżością wetiweru i paczuli. Jest to bez wątpienia zapach współczesnych mężczyzn, który podkreśli biznesowy look.
  • Dior Sauvage to zapach niosący niuanse. Musiał się znaleźć na tej liście, ze względu, że jest jednym z ulubionych męskich zapachów. Ciepło i korzenność drzewa sandałowego wspaniale współgra z kwaskowatością mandarynki i łagodnością fasoli tonka. Jeśli szykuje się biznesowa, mniej formalna kolacja to możesz pokusić się o kilka psiknięć tych perfum.
  • Invictus od Paco Rabanne to zapach zwycięstwa. Jak sama nazwa wskazuje, perfumy te uzupełnią całokształt mężczyzny zdecydowanego, charakternego, skupionego na osiągnięciu wymarzonego celu. Szyprowo- drzewny zapach od pierwszej chwili rozwija na skórze nuty świeżej, morskiej bryzy połączonej z cytrusowym grejpfrutem. Prawdziwy zapach zwycięstwa ukryty jest w aromacie liścia laurowego i geranium. Drzewny akcent to zasługa drzewa gwajakowego oraz szlachetnej ambry. Mocne, zdecydowany zapach podkreśli Twoją mocną pozycję.
  • Hermès Terre d’Hermès – chcesz zaskoczyć wszystkich swoim nowych zapachem podczas eleganckiej kolacji „pod krawatem?”. Ten zapach jest właśnie dla Ciebie. Francuski sznyt czuć w wyrafinowanym połączeniu grejpfruta, pomarańczy, mchu dębowego, benzoiny i ziemnego krzemienia. Ziemne nuty i cytrusowość owoców dało połączenie eleganckie, nieco wyniosłe, a jednocześnie łagodne i zaskakująco finezyjnie.
  • Hugo Boss BOSS Bottled to zapach lat 90,który doczekał się swojej reedycji w 2020. Jest to więc stosunkowo nowy zapach – nie przeszkodziło to w staniu się ulubieńcem mężczyzn. Kombinacje zapachowe kryją w sobie nuty jabłek, bergamotki, cynamonu, czarnego pieprzu oraz gałki muszkatołowej. Są to perfumy męskie o zdecydowanym zapachu dla właśnie takich mężczyzn. Marka z tradycjami oferująca kultowe zapachy-Hugo Boss BOSS Bottled jest naszym garniturowym „pewniakiem”.

Artykuł napisany przez:

Danuta Nowicka

Doktor nauk medycznych. Wykwalifikowany dermatolog oraz kosmetolog, ukończyła studia na kierunku dermatologii oraz zdobyła liczne certyfikaty potwierdzające jej umiejętności i specjalistyczną wiedzę. Posiada solidne fundamenty teoretyczne i praktyczne, które rozwijała na etapie akademickim, koncentrując się na obszarach takich jak analiza skóry, techniki zabiegowe i nowoczesne podejścia do kosmetologii estetycznej. Jej umiejętności zostały dodatkowo wzbogacone poprzez zdobycie certyfikatów z zaawansowanych technik masażu twarzy i ciała, zabiegów z użyciem nowoczesnych technologii, takich jak terapie laserowe czy mikrodermabrazja. Posiada także specjalistyczne kwalifikacje w obszarze peelingu chemicznego oraz zabiegów mezoterapii.