Koszyk
Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

Jak rozpoznać oryginalne perfumy?

Zakupy przez Internet. Dla jednych codzienność, coś, co stało się nieodzowną częścią życia, dla innych spory stres, wręcz fanaberia. Handel dobrami przeniósł się jednak do Internetu. Za jego pośrednictwem możemy kupić dosłownie wszystko- również perfumy. Stacjonarne rozlewnie perfum to coraz rzadszy widok. Mimo tego, że są kojarzone przez większość jako miejsce specjalnie, wręcz magiczne (nie odwiedzamy rozlewni perfum przecież co tydzień, prawda?) a steki małych, pozornie podobnych flakoników mogą zawrócić nie jednej osobie w głowie, to w przeciągu ostatnich lat postawiliśmy na sieciówkowe drogerie oraz perfumerie internetowe. Co sprawiło, że postawiliśmy zaufać perfumom „online”, jak uniknąć drogiej wpadki kupując niskiej jakości podróbki oraz jak rozpoznać, że otrzymany produkt jest oryginalny?

Podrobione czy oryginalne: czyli jak rozpoznać oryginalne perfumy

Zaufaliśmy drogerii, czy perfumerii internetowej i zakupiliśmy flakon drogich perfum. Oczywiście, widząc bogato zdobiony napis: Dior, Chanel, Tom Ford czy Kenzo chcemy wierzyć, że kupiliśmy produkt markowy, oryginalny, sygnowany rozlewnią danej marki. Na całe szczęście próby sprzedaży podrobionych produktów zdarzają się coraz rzadziej. Żaden renomowany sklep pośredniczący w sprzedaży perfum nie dopuszcza wątpliwej jakości produktów do sprzedaży. A co z pomniejszymi perfumeriami, które ostatnimi czasy wyrastają w Internecie jak grzyby po deszczu? Bądź z osobami prywatnymi, które oferują na aukcjach internetowych perfumy znanych marek w naprawdę przystępnych cenach? Mimo że pokusa zakupu tanich perfum może być bardzo duża, to zaskakująco niska cena może być pierwszym ostrzeżeniem. Oryginalne perfumy to złożone kompozycje zapachowe, do ich produkcji wykorzystuje się rzadkie i trudno dostępne składniki — a to kosztuje. Płacimy również za prestiż marki, a co za tym idzie, za trwałość produktu oraz jego luksusowy wydźwięk. Prawdziwe perfumy muszą kosztować, w innym przypadku nie byłyby tak wyjątkowe, prawda? Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów, aby być pewnym, że nabyliśmy sprawdzony, oryginalny produkt?

  • Opakowanie: to właśnie pudełko jest pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Niedbałe wykonanie, zmiana koloru czcionki, wszelkie modyfikacje w pojemności oraz zawartości, „tani wygląd” – jeśli spotkamy się z taką ofertą, warto zrezygnować z zakupów w danej perfumerii. Diabeł tkwi w szczegółach – krzywa, niechlujnie założona folia zabezpieczająca świadczy o tym, że perfumy mogą pochodzić z niepewnego źródła.
  • Wygląd flakonu: jeśli pudełko nie budzi naszych zastrzeżeń, zwróćmy uwagę na sam flakon. Jakiekolwiek odstępstwa od staranności wykonania (szlify na powierzchni powinny być jak najgładsze a zgrzewy szkła proste i starannie wykonane) oraz wagi (szkło markowych perfum jest ciężkie, czuć je w ręce) powinny dać nam do myślenia. Bardzo ważny jest też numer seryjny produktu znajdujący się zawsze na spodzie flakonu. Musi się on zgadzać z numerem znajdującym się na spodzie kartonika. W Internecie bez problemu znajdziemy strony, które udostępniają wyszukiwarki numerów seryjnych. Za ich pomocą łatwo możemy sprawdzić, czy dany kartonik zawiera markowe, oryginalne perfumy.
  • Plastikowa jakość: krzywo pomalowany korek, atomizer, który psuje się po kilku użyciach, gruba, widoczna rurka atomizera – to wszystko świadczy o niskiej jakości perfum oraz o tym, że niestety nabyliśmy podróbki.
  • Tego wszystkiego możemy uniknąć, jeśli zdecydujemy się na zakupy w sprawdzonym sklepie, który po pierwsze ma doskonały kontakt z klientem – nie unika pytań, odpowiada szybko i sprawnie. Na stronie perfumerii podane są wszystkie dane kontaktowe jak numer NIP i KRS. W razie wątpliwości sprawdźmy również recenzje oraz opinie kupujących o danym sklepie znajdujące się na popularnych stronach internetowych.

Oryginalne perfumy na wyciągnięcie ręki

Podsumowując – internetowy rynek perfum to przyszłość. Ich konkurencyjna cena, szeroki wybór kategorii, dostępność, szybkość dostawy, światowe marki dostępne po 3 kliknięciach myszki sprawiają, że powstaje takich perfumerii naprawdę wiele. Aby uniknąć sklepów sprzedających gorsze zamienniki, a nawet podróbki, kieruj się powyższymi radami i dodatkowo zwróć uwagę na to, czy perfumy występują w zróżnicowanych cenach – jednakowa cena wszystkich produktów może świadczyć o tym, że są to podróbki. Słabe opinie w Internecie – opieszały stosunek do klienta, brak odpowiedzi na pytania, przedłużający się czas dostawy to wszystko mówi nam o tym, że w tej perfumerii nie kupimy prawdziwych, oryginalnych zapachów dla kobiet.

Louma.pl oferuje tylko oryginalne perfumy damskie, męskie, wody perfumowane, wody toaletowe światowych marek. Znajdziecie tu produkty tak: Burberry, Dior, Versace, Kenzo, Mugler czy Marc Jacobs. Przekonaj się sama, który zapach zostanie z Tobą na zawsze.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments