Koszyk
Gdzie aplikować perfumy? Jak używać perfum?

Gdzie aplikować perfumy? Jak używać perfum?

Kto z nas nie korzystał z papierowych testerów w celu sprawdzenia zapachu danych perfum ? Jest to zwyczajowy obrazek towarzyszący zakupom w drogerii. Aplikacja na skórę nadgarstków oraz pocieranie nimi o siebie w celu wydobycia zapachu to kolejny sposób na…zafałszowanie prawdziwego bukietu zapachów. Gdzie więc aplikować perfumy oraz w jaki sposób?

Rodzaj skóry

Trwałość zapachu uzależniona jest od rodzaju naszej skóry. Osoby często narzekające na skórę problematyczną – tłustą, wydzielającą dużo sebum – w tym przypadku nie mają powodów do narzekania. Na skórze tłustej, nawilżonej zapachy utrzymują się dłużej dzięki czemu mają wystarczająco dużo czasu, aby  w pełni  rozwinąć swój bukiet.

Osoby zmagające się z suchą skórą oprócz codziennej pielęgnacji ciała , powinny przywiązać szczególną uwagę do miejsc aplikacji perfum. Doskonałą bazą dla perfum mogą być olejki, kremy oraz balsamy nawilżające skórę. Pamiętajmy aby dobrać je zapachowo tak  aby  były spójne z nutami perfum. Dzięki temu zabiegowi unikniemy mieszania się różnych aromatów.

Krótki poradnik dla panów

Jak używać perfum powinien mężczyzna? Czy każdy płyn w ozdobnym flakoniku to perfumy? Co do rodzajów skóry zarówno u panów jak i pań aplikacja perfum wygląda tak samo. Skóra nawilżona ,odpowiednio przygotowana lepiej pochłania oraz oddaje zapach. Osoby posiadające suchą skórę mają gwarancję szybkiego ulotnienia się zapachu. Co może być szczególnie przykre w przypadku drogich perfum. Mężczyźni częściej od kobiet mają problemy ze znalezieniem „złotego środka” w ilości aplikowanych perfum , wód kolońskich czy też wód perfumowanych. Może być to spowodowane przywiązaniem do jednego rodzaju zapachu czy też marki. Długotrwałe stosowanie jednego zapachu sprawia ,że staje  się on ledwo wyczuwalny dla osoby  noszącej dany zapach , podczas gdy dla osób postronnych jest on dominujący wręcz nieprzyjemny.

A co z wyższością perfum nad wodą kolońską ? Substancje zapachowe dostępne na rynku różnią  się nie tylko ceną , ale  przede wszystkim stężeniem olejków eterycznych. Tak popularna wśród panów woda kolońska zawiera zaledwie  od 3 do 5% olejków eterycznych .To bardzo  mało w porównaniu do perfum. Tam ich zawartość sięga aż do 43%! Oczywiście, wpływa to znacząco na ich cenę. Natomiast perfumy w przeciwieństwie do wód perfumowanych, toaletowych, kolońskich mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Za ceną idzie jednak jakość. Już kilka psiknięć perfumami pozwala na utrzymanie  się zapachu przez kilka godzin.

Wody perfumowane, toaletowe, kolońskie to doskonały wybór na nieformalne spotkania, imprezy na wolnym powietrzu . Nie są zbyt trwałe, za to ich lekkość  doskonale sprawdzi się podczas letnich upałów ,kiedy perfumy mogą okazać się zbyt ciężkie  i duszące.

Miejsce aplikacji

Aby zapach utrzymywał się jak najdłużej oraz aby nie dopadły nas wyrzuty sumienia z faktu „marnowania” drogich perfum, których nie czuć już po godzinie należy znaleźć na swoim ciele miejsca  ich aplikacji tak aby w pełni wydobyć z nich cały wachlarz zapachów. Jak znaleźć takie miejsca? Wbrew pozorom bardzo prosto. Są to przede wszystkim miejsca wyczuwalnego  tętna. Punkty te cechują się ciepłotą oraz ukrwieniem. Dzięki tym czynnikom zapachy długo oraz dobrze się rozwijają przez co trwałość zapachu będzie zdecydowanie większa. Takie miejsca możemy znaleźć na wewnętrznej stronie nadgarstka, tętnicy szyjnej , za uszami ,na zgięciu łokci ,pod kolanami oraz pomiędzy i pod piersiami. Perfumy aplikowane w te miejsca(tyczy się to zarówno pań jak i panów) dzięki ciepłocie ciała są najbardziej wyczuwalne oraz  pięknie  rozwijają swoje nuty.

Jak aplikować perfumy by zapach utrzymywał się dłużej?

Jak było wspomniane wcześniej w tym artykule – podstawą długotrwałego zapachu jest odpowiednio przygotowana ,nawilżona  skóra. Ciało należy spryskać zapachem przed nałożeniem ubrań. Pamiętajmy  o dodatkowym czasie na wchłonięcie się zapachu oraz o tym ,że niektóre perfumy mogą poplamić odzież oraz zniszczyć biżuterię. Warto pamiętać ,że perfumy rozwijają  swój bukiet na skórze w ciągu kilku godzin. Jeśli czeka nas spotkanie , należy spryskać ciało około pół godziny wcześniej – tak uzyskamy najlepszy, w pełni rozwinięty zapach.

Włosy i ubrania

Wiele osób zadaje sobie pytanie gdzie aplikować perfumy aby trwałość zapachu była najdłuższa. Zapach  perfum zostanie z nami dłużej jeśli zdecydujemy się również okryć mgiełką nasze włosy oraz ubrania. Czyste, umyte ,suche włosy są doskonałym nośnikiem nut zapachowych. Warto  jednak pamiętać, o aromacie kosmetyków używanych do pielęgnacji włosów, które mogą zmienić charakter perfum. Alkohol zawarty w kosmetykach może również nadmiernie wysuszyć włosy.

Najlepiej jest aplikować perfumy z odległości 20 cm. Rozpylając mgiełkę zapachową oraz wchodząc w nią w ubraniu sprawimy  ,że cząsteczki osadzą się na tkaninie. Dzięki temu zabiegowi  zapachy zostaną z nami na dłużej. To dobry sposób także na aplikację perfum o ciężkich, mocnych nutach.

Cena to nie wszystko

Jak widać przy doborze perfum nie warto kierować się tylko zasobnością portfela. Bez względu jakie zapachy nam odpowiadają  z pewnością należy pamiętać również o miejscu oraz sposobie ich nanoszenia tak, aby nuty zapachowe utrzymywały się jak najdłużej.  Powyższe wskazówki pozwolą na cieszenie się trwałym, nienachalnym  ,jednak wyraźnie wyczuwalnym zapachem.

5 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments