• Filtry
  • Sortuj
    ...
Close
Cena
Marka
Nuta głowy

Ralph Lauren – amerykański sen na wyciągnięcie ręki

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby marki Ralph Lauren. Bardzo szybko logo gracza polo stało się kultowe. Jak to się stało, że chłopak wychowany na nowojorskim Brooklynie znalazł się w pierwszej 100 najbogatszych ludzi w USA? Czym wyróżniają się tekstylia oraz perfumy Ralph Lauren? Tego dowiecie się z tego wpisu.

Projektant mody Ralph Lauren – historia

Ralph Lauren urodził się w 1939 roku w rodzinie żydowskich emigrantów. Duże wyczucie stylu oraz smykała do interesów sprawiają, że w roku 1968 zakłada własną firmę odzieżową – Polo Fashions. Przez kolejne 12 lat rozwija swoją markę (tu należy wspomnieć, że sam Ralph Lauren nie posiada żadnego wykształcenia w kierunku projektowania ubrań), co rzutuje na niesamowitą popularność marki Ralph Lauren w latach 80. Jest to okres najbardziej dynamicznego rozwoju firm. Poza odzieżą męską i damską, pod logo Polo produkowane są okulary, perfumy, buty, dodatki, tekstylia domowe. Produkty Polo są uosobieniem amerykańskiego snu. W kampaniach reklamowych widzimy eleganckie, uśmiechnięte, młode osoby na tle przystrzyżonych trawników i wielkich domów. Taka konsekwencja idealnie wpasowała się w ówczesne trendy fascynacji Stanami Zjednoczonymi. Konsumenci pragnęli zaznaczenia swojego statusu, klasy i stylu za pomocą ubrań i dodatków. Ta nienachalna, sportowa elegancja zyskuje sobie coraz większe grono fanów — lata 80 zostają okrzyknięte „dekadą Ralpha Laurena”. Pod koniec lat 80, Ralph decyduje się na sygnowanie swojej odzieży własnym imieniem i nazwiskiem. Był to doskonały ruch, zwłaszcza w kontekście promocji własnych perfum – Ralph Lauren umacnia swoją pozycję na rynku, wypuszczając na rynek takie perfumy jak: Polo by Ralph Lauren, Polo Crest czy Safari.
Kryzys lat 90 przyczynia się do zahamowania wpływów marki Ralph Lauren. Rynek zalewają tanie podróbki POLO, przez co Ralph Lauren decyduje się na częściową odsprzedaż udziałów w firmie. Od połowy lat 90 powstają kolejne marki w ramach grupy Laurena. Od tej pory poszczególnie linie odzieżowe tworzone są na podstawie wydawanych licencji. Obecnie Ralph Lauren to jeden z największych brandów w świecie mody. Butiki zlokalizowane są na całym świecie, a sam Ralph Lauren w 2015 roku, w wieku 76 lat decyduje się na ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego na rzecz przyjęcia roli prezesa wykonawczego.

Ralph Lauren – perfumy dla niej i dla niego

Pierwsze perfumy męskie Ralph Lauren świat ujrzał w 1978 roku. Sukces bawełnianych koszulek potwierdziły perfumy Polo Ralph Lauren o drzewnym, aromatycznym zapachu. Od tamtej pory, oprócz cieszenia się charakterystyczną modą domu Ralph Lauren, sygnowaną logiem gracza polo, możemy zakupić perfumy, wody perfumowane damskie i męskie Ralph Lauren. Do najbardziej rozpoznawalnych kompozycji należą z pewnością Safari, Tendre Romance, Polo Black czy Polo Sport. Cechą łączącą zapachy damskie i męskie perfum, wód perfumowanych i wód toaletowych jest ich świeżość, lekkość i sportowa, nienachalna nuta rywalizacji. Jeśli poszukujemy nowego zapachu, zależy nam na czymś lekkim i szykownym, bądź szukamy perfum na prezent – warto zwrócić uwagę na produkty Ralph Lauren. Zapachy te uchodzą za kultowe, a cena flakonu jest bardzo przystępna.

Ralph Lauren – perfumy damskie

Ralph Lauren w swych damskich kompozycjach stawia na lekkość, świeżość oraz nienachalną kobiecość, dzięki czemu kompozycje zapachowe nie są przytłaczające. Wiele kobiet używa ich jako swoich codziennych perfum, przez cały rok. Przez nas polecane są szczególnie młodszym kobietom. Mimo swojej lekkości cechują się niebywałą trwałością oraz głębią. Jesteś aktywną młodą kobietą i chcesz wyróżnić się z tłumu ? Wybierz takie zapachy jak Ralph Lauren Woman, Ralph Lauren Fresh czy The Big Pony 2 Pink.

Ralph Lauren – perfumy męskie

Perfumy Ralph Lauren są bardzo trwałe, docenią to zwłaszcza mężczyźni, którzy wymagają od perfum, aby ich zapach był obecny przez cały dzień. Dzięki używaniu perfum sygnowanych graczem polo, każdy mężczyzna poczuje się męsko, świeżo i komfortowo. Produkty są doceniane przez konsumentów za ich doskonałą jakość i pasowanie do wielu okazji. Wśród najbardziej prominentnych produktów, znajdziemy takie pozycje jak: Polo Black, Safari Men czy Polo Red Extreme. Dodatkowo Ralph Lauren oferuje szeroki asortyment wód toaletowych , wód po goleniu dla mężczyzn, dezodorantów oraz pełnych zestawów kosmetyków.
Sprawdź, czy odnajdziesz swój ulubiony zapach od Ralph Lauren w naszej drogerii!

Zamknij Koszyk
Ostatnio oglądane Close
Close

Close
Categories