Perfumy damskie

Wyświetlanie 1–18 z 1375 wyników

113,40 

Antyperspiranty damskie

Adidas AdiPower Antyperspirant 50ML

7,80 
9,90 
43,30 
7,80 

Perfumy damskie – niech urzeknie Cię piękno

Perfumy damskie to bardzo ogólne pojęcie, które dość powszechnie stosowane jest w języku polskim. Tak naprawdę wybierając się do sklepu z różnymi zapachami, to patrząc na jakikolwiek produkt, będziemy określali go jako perfumę. Niemniej jednak takie podejście jest bardzo błędne i często prowadzi do różnych (czasem nawet dość trudnych) sytuacji. Aby uniknąć w przyszłości taki niepoprawności (faux-pas), w poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej samej klasyfikacji perfum damskich, tak by móc o wiele dokładniej zrozumieć, z czym mamy do czynienia. Już na wstępie należy podkreślić, że ma to ogromne znaczenie, gdyż w zależności od poprawnego określenia rodzaju zapachu, z jakim się spotykamy, będą wynikały jego właściwości, a w tym zarówno trwałość, skuteczność, jak i sama intensywność. Przekłada się na także w wielu sytuacjach na cenę, która może sięgać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Znając więc poszczególne parametry, będziemy mogli o wiele skuteczniej dobrać poszczególne zapachy do naszych indywidualnych potrzeb, a co za tym idzie, odkryjemy, jak ogromne jest bogactwo perfum damskich i jak wiele jest jeszcze przed nami do poznania. Dlatego też zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Perfumy damskie urok, który onieśmiela

Nie można się oszukiwać, że perfumy damskie są tylko dodatkiem. Ich zadaniem  jest przede wszystkim przyciągać wzrok. W szczególności jeśli mowa jest o perfumach damski, których jakże intensywna woń będzie jasno i wyraźnie podkreślała wyrazistość każdej  kobiety, tak by móc zainteresować nią drugą stronę. Wraz z biegiem czasu perfumy stały się coraz bardziej chętnie wykorzystywane w różnych innych sytuacjach. W zależności od pogody, pory roku, zastosowania (na przykład do pracy, czy szkoły) mogą wyrażać nieco inne informacje, a co za tym idzie być mocno bronią i towarzyszką w szeregu sytuacji życiowych. W ten oto sposób spotykamy się z głównym podziałem perfum. Przede wszystkim wyróżniamy tutaj perfumy damskie w czystej postaci, wody perfumowane, wody toaletowe i wody kolońskie. Gdzieniegdzie możemy również spotkać się z dodatkowym rozdzieleniem na wody odświeżające będące najsłabszy odmianą, oferującą najmniejsze właściwości zapachowe. Te można uznać za lekkie uzupełnienie zapachu. Przyjrzymy się bliżej poszczególnym rodzajom perfum, tak by móc je zrozumieć.

Czystość w pełnej krasie!

Pierwsza grupa, czyli najsławniejsze perfumy dla kobiet są najczęstszą i najbardziej zaawansowaną formą perfum, z jaką możemy się spotkać z. Wynika to z faktu największej ilości olejków zapachowych, która oscyluje w granicach od 30% do 40%. Co więcej, są one rozpuszczone w bardzo mocnym alkoholu. W wyniku tego uzyskujemy tutaj niezwykle wielką intensywność, która jest w stanie utrzymywać się przez nawet kilkanaście godzin i bardzo dobitnie świadczy o swojej obecności. Co ciekawe, czyste perfumy są tak mocne, że nie pasują każdemu, a tym bardziej nie będą odnajdowały w każdej sytuacji. Oczywiście cena ich  jest również bardzo wysoka, co może znacząco naruszyć stan naszego portfela. Tak czy inaczej, na rynku możemy spotkać się z kilkoma produktami, które zaliczymy do owej grupy. Warto jednak podkreślić, że użytkowanie ich powinniśmy traktować bardzo rozważnie.

Decydując się na popularne rozwiązanie

Wody perfumowane damskie stanowią najbardziej pożądane rozwiązanie, wśród całej grupy perfum. Wynika to przede wszystkim, z tym że kojarzą nam się one z luksusowym produktem, gdyż zawierają w sobie od 10 do 15% olejków zapachowych, a te rozpuszczone są w około 90% alkoholu. W efekcie  takiego połączenia może bez problemu stosować zarówno w dzień, jak i w nocy, a także podczas licznych sytuacji wymagających od nas większego zaangażowania. Stanowią one na tyle luksusowe rozwiązanie, że jest on jednym z droższych produktów, ale idzie za tym ich jakość, trwałość, a także intensywność zapachu, która z pewnością korzystnie wpłynie na nas samych, jak i nasze otoczenie.

Lekkość w kwiecistej formie

W momencie kiedy będziemy zmniejszali liczbę olejków eterycznych to około 5% lub 10%, a to wszystko rozpuścimy w 80% alkoholu, uzyskamy wody toaletowe damskie. Pod kątem zapachów bardzo często będą one podobne do tych, które występują w wodach perfumowanych, a główna różnica będzie w ich trwałości. Na wskutek tego uzyskujemy tutaj znacznie niższą cenę za taki rodzaj produktu. Wody toaletowe to przy tym bardzo lekkie, delikatne zapachy, które głównie będą sprawdzały się latem. Wśród nich wyróżniamy m.in aromaty cytrusowe, wiosenne i bardzo zwiewne, które sprawdza się idealnie podczas upałów.

Zapach dla prawdziwych mężczyzn

Na koniec pozostają wody kolońskie. Tutaj stykamy się z równie interesującą rozwiązaniem, które posiada bardzo bogatą historię. Wody kolońskie  to kilkuprocentowy roztwór standardowo do 5% olejków zapachowych oraz rozpuszczony w około 80% alkoholu. Posiadają one  specyficzny zapach, który często kojarzy się z bardzo męskim zapachem, choć również mogą być stosowany przez kobiety. Tak naprawdę ciężko jest stwierdzić, jaka jest ilość poszczególnych nut zapachowych, zawarta w wodzie kolońskiej niemniej jednak w okolicach XVIII wieku stanowił on najbardziej pożądane rozwiązanie przez między innymi króla pruskiego Fryderyka Wilhelma, czy też cesarzową Marię Teresę Habsburg. Co ciekawe nadal można zakupić oryginalne wody kolońskie prosto z tej samej produkcji, która istnieje od wielu lat.

Dodatek, o którym nie można zapomnieć

Wody odświeżające są tylko i wyłącznie dodatkiem stosowanym na zasadzie podtrzymania noszonego na sobie zapachu. Zawierają najmniej, bo do 3% olejków zapachowych rozpuszczonych w około 70% alkoholu. Ich zdanie jest takie, że mając na sobie pewną perfumę, po kilku godzinach można użyć wody odświeżający, aby ją podtrzymać na dłuższy moment. Zazwyczaj stosuje się w wody odświeżające tym samym nutach zapachowych, dzięki czemu jest to o wiele bardziej wydajne.

Kilka słów podsumowania

Jak można zaobserwować perfumy damskie to bardzo bogata grupa składająca się z różnego rodzaju interesujących zapachów . Pozwala to znaleźć coś interesującego dla siebie i bez problemu będziemy mogli wyróżnić wiele różnego rodzaju produktów pasujących do różnych okazji. W efekcie tego, mając pewne potrzeby, jak i dane zasoby w portfelu, bez problemu każdy coś dopasuję na swoją miarę.

Perfumy damskie – luksus na wyciągnięcie ręki

Stacjonarne rozlewnie perfum to coraz rzadszy widok. Mimo tego, że są kojarzone przez większość  jako miejsce specjalnie, wręcz magiczne( nie odwiedzamy rozlewni perfum przecież co tydzień, prawda?) a setki małych, pozornie podobnych flakoników mogą zawrócić nie jednej osobie w głowie to w przeciągu ostatnich lat postawiliśmy na sieciówkowe drogerie i perfumerie internetowe. Co sprawiło, że postanowiliśmy zaufać perfumom „online”, jak uniknąć drogiej wpadki kupując niskiej jakości podróbki oraz jak rozpoznać, że otrzymany produkt jest oryginalny ?

Wymarzone zapachy w jednym miejscu

Rozkwit perfumerii internetowych to głównie zasługa kilku czynników. Zapracowane kobiety często nie mają czasu na wielogodzinne poszukiwanie tego „jedynego” zapachu. Nie każdy z nas lubi zakupy w sklepach, drogeriach, perfumeriach stacjonarnych. W krótkim czasie zapachy zaczynają się mieszać a nasz nos staje się niewrażliwy nawet na najpiękniejsze kompozycje aromatów. Ze względu również na cenę oraz ograniczoną ilość flakonów może się okazać, że nawet nie będziemy mieli okazji przetestować danych perfum. Frustrujące, prawda?  Perfumerie internetowe oferują wiele kategorii, marek, cen, zapachów dostosowanych do indywidualnego klienta. Zaufaj im, zamieniając swój plastikowy, sklepowy koszyk na ten internetowy.

Perfumy online- trudny wybór. Czy na pewno?

Zanim zdecydujemy się na kupno danych perfum chcemy wiedzieć  jaki rodzaj kompozycji zapachowych możemy znaleźć we wnętrzu flakonika. Pierwszym, najbardziej absorbującym sposobem będzie oczywiście znalezienie zapachu stacjonarnie oraz przetestowanie go na  papierowym testerze czy  na własnej skórze. Nie jest to jednak najwygodniejszy sposób – nasz zmysł powonienia staje się niewrażliwy już po krótkim czasie i nie jesteśmy w stanie w pełni docenić zapachu jeśli jego bukiet  rozwija się w przeciągu kilku godzin. Możemy zaufać blogom, profilom w mediach społecznościowych, recenzentom. Ich dokładne, rozbudowane opisy mogą być przydatną wskazówką przy doborze marki perfum.

Oryginalne produkty w niższej cenie

Perfumeria internetowa ma jedną główną zaletę. Przystępność cen. Nikt nie lubi przepłacać – zwłaszcza oszczędne kobiety. Zapachy damskie cieszą się niesłabnącą popularnością (zapach  No.5 Chanel obchodzi w 2021 setne urodziny! Za to Miss Dior to prawdziwy zapachowy  klasyk sięgający 1947 roku). Za marką oraz oryginalnym, wysublimowanym zapachem idzie również wysoka cena. Czy na pewno ? Perfumerie internetowe oferują  szeroki zakres produktów znanych marek w cenach o 1/3 czasem o 2/3 niższych! To naprawdę duża oszczędność jeśli np. szukamy perfum na prezent. Czy musimy od razu decydować się na kupno całego flakonika o dużej pojemności ? Oczywiście, że nie! – możesz zamówić  zestaw damskich testerów perfum  bądź  próbek w jeszcze niższej cenie. To wygodne rozwiązanie dla kobiet które chcą przetestować wiele zapachów. Niska cena plus darmowa dostawa przemawiają za tym aby takie produkty zamawiać przez Internet. Zapisując się do newslettera  zawsze  zostaniemy powiadomieni o tym czy nasz ulubiony produkt pojawił się w sklepie w jeszcze niższej, lepszej cenie.

Kupuj mądrze, czyli jak rozpoznać oryginalne perfumy

Dior, Versace, Lacoste, Kenzo – same nazewnictwo potrafi namieszać nam w głowie. Jeśli dodamy do tego niezwykłe kompozycje zapachowe, ozdobne, piękne opakowanie – nie będziemy w stanie odróżnić oryginalnych perfum  damskich od tych zmyślnie podrobionych. Jak rozpoznać prawdziwe perfumy?

Opakowanie: to właśnie pudełko jest pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Niedbałe wykonanie, zmiana koloru czcionki, wszelkie modyfikacje w pojemności oraz zawartości, „tani wygląd” –jeśli spotkamy się z taką ofertą warto zrezygnować z zakupów w danej perfumerii. Diabeł tkwi w szczegółach –krzywa, niechlujnie założona folia zabezpieczająca świadczy o tym, że perfumy damskie mogą pochodzić z niepewnego źródła.
Wygląd flakonu :   jeśli pudełko nie budzi naszych zastrzeżeń  zwróćmy uwagę na sam flakon. Jakiekolwiek odstępstwa od staranności wykonania ( szlify na powierzchni powinny być jak najgładsze a  zgrzewy szkła proste i starannie wykonane ) oraz wagi (szkło  markowych  perfum jest ciężkie, czuć je w ręce ) powinny  dać nam  do myślenia.
Plastikowa jakość: krzywo pomalowany korek, atomizer który psuje się po kilku użyciach, gruba, widoczna rurka atomizera – to wszystko świadczy o niskiej jakości perfum oraz o tym, że niestety nabyliśmy podróbki.
Tego wszystkiego możemy uniknąć, jeśli zdecydujemy się na zakupy w sprawdzonym sklepie, który po pierwsze ma doskonały kontakt z klientem – nie unika pytań, odpowiada szybko i sprawnie .Na stronie perfumerii podane są wszystkie dane kontaktowe  jak numer NIP i KRS.W razie wątpliwości sprawdźmy również recenzje oraz opinie kupujących o danym sklepie znajdujące się na popularnych stronach internetowych.

Damskie perfumy z bezpiecznej perfumerii

Podsumowując – internetowy rynek perfum to przyszłość. Ich konkurencyjna cena, szeroki wybór kategorii, dostępność, szybkość dostawy, światowe marki dostępne po 3 kliknięciach myszki sprawiają, że powstaje takich perfumerii  naprawdę wiele. Aby uniknąć sklepów sprzedających gorsze zamienniki a nawet podróbki, kieruj się powyższymi radami a dodatkowo zwróć uwagę na to czy perfumy występują w zróżnicowanych cenach – jednakowa cena wszystkich produktów może świadczyć o tym, że są to podróbki. Słabe opinie w Internecie – opieszały stosunek do klienta, brak odpowiedzi na pytania,przedłużający się czas dostawy to wszystko mówi nam o tym, że w tej perfumerii nie kupimy prawdziwych, oryginalnych zapachów dla kobiet.

Louma.pl oferuje tylko oryginalne perfumy damskie, perfumy męskie, wody perfumowane damskie, wody toaletowe damskie światowych marek. Znajdziecie tu produkty takie jak Burberry, Dior, Versace, Kenzo, Mugler czy Marc Jacobs. Przekonaj się sam, który zapach zostanie z Tobą na zawsze.