Pudry w kompakcie

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–16 z 44 wyników

Wyświetlanie 1–16 z 44 wyników

Puder w kompakcie

Pudry w kompakcie (często nazywany pudrem w kamieniu) to popularne i bardzo lubiane rozwiązanie. Utrwala makijaż i poprawia ogólny wygląd cery. Szybko dostosowuje się do kolorytu skóry. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na puder matujący lub rozświetlający. Dodatkową zaletą kompaktowego pudru jest jego wygodne i poręczne opakowanie.

Puder w kompakcie a puder sypki

Puder do twarzy to kosmetyk na tyle podstawowy, że jakiś jego wariant znajduje się niemal w każdej kosmetyczce. Najczęściej sięgamy po puder sypki albo kompaktowy. Czym różnią się te dwa dwa rodzaje tego samego kosmetyku i jaki wybrać puder? Warto zaznaczyć, że w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z tym samym produktem, który różni jedynie forma. Puder w kompakcie jest sprasowaną formą pudru sypkiego.

Obydwa kosmetyki do twarzy mają za zadanie poprawić trwałość makijażu. Puder prasowany nakładamy na twarz najczęściej z pomocą gąbeczki, która dołączona jest do opakowania. Sypkie warianty z kolei należy nanosić z pomocą dużego i miękkiego pędzla.

Puder w kamieniu – co go wyróżnia?

Kompaktowy puder służy przede wszystkim do wykończenia makijażu oraz do nanoszenia niewielkich poprawek w ciągu dnia. Wyrównuje koloryt skóry i jest w stanie pokryć drobne niedoskonałości. Producenci oddają w nasze ręce pudry w bardzo różnych odcieniach, dlatego można w prosty sposób dopasować kosmetyk do swojej karnacji. Jest to kluczowe do uzyskania naturalnego wyglądu i uniknięcia tak zwanego efektu maski.

Pamiętaj również, żeby dobierać puder w kamieniu do rodzaju swojej cery. Niektóre produkty zostały przeznaczone specjalnie do tego, aby absorbować nadmiar sebum i zapobiegać błyszczeniu. Inne z kolei mają za zadanie rozświetlić cerę i zniwelować efekt zmęczonej twarzy.

Ciekawą alternatywą jest naturalny puder mineralny, przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie wywołuje reakcji alergicznych i jest bardzo delikatny. Latem warto natomiast postawić na kosmetyki specjalnego przeznaczenia, czyli takie, które mają w składzie filtry UVA i UVB.

Kompaktowy puder – matujący, czy rozświetlający?

Puder utrwalający w kompakcie może mieć bardzo różne wykończenie. Osoby ze skórą problematyczną, trądzikową lub skłonną do przetłuszczania się powinny sięgnąć po puder o wykończeniu matowym. Jest on wyposażony w składniki, które mają za zadanie pochłonąć nadmiar sebum i normalizować wygląd skóry. Często matujące pudry są transparentne. Oznacza to, że nie zmieniają ani nie podkreślają koloru cery. Ich jedynym zadaniem jest niwelowanie nadmiernego świecenia się skóry.

Po puder rozświetlający w kompakcie powinny sięgnąć osoby, które mają skórę szarą, zmęczoną i pozbawioną blasku oraz energii. Efekt delikatnego rozświetlenia nie tylko sprawia, że skóra staje się bardziej promienna. Dodatkowo jest w stanie wizualnie wyeliminować drobne zmarszczki. Właśnie z tego powodu poleca się go osobom z cerą dojrzałą.

Pamiętaj jednak, że bez względu na rodzaj wykończenia żaden dobry puder nie powinien zawierać szkodliwych składników. Niepokój powinny wzbudzić, takie elementy składu jak parafina, silikony, czy parabeny. Mogą one bowiem powodować podrażnienia i alergie oraz nasilać różnego rodzaju problemy ze skórą.

Puder ryżowy lub mineralny w kompakcie

W kompakcie często dostępny jest puder ryżowy. To kosmetyk ceniony za swoje unikatowe zdolności do matowienia i wygładzania skóry. Ze względu na naturalne składniki i wyjątkowo delikatną formułę nie tylko nie powoduje nowych podrażnień, ale może wręcz łagodzić te już istniejące. Właśnie dlatego polecany jest osobom z cerą problematyczną lub trądzikiem młodzieńczym.

W formie kompaktowej można znaleźć również pudry mineralne. Co je wyróżnia? Przede wszystkim są to produkty całkowicie naturalne. W ich składzie znajdziemy minerały, takie jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu, czy tlenek żelaza oraz pochodzące z natury pigmenty. Nie ma tam natomiast żadnych olejów, czy potencjalnie drażniących konserwantów. Podobnie jak w przypadku pudru ryżowego mamy więc do czynienia z produktem, który jest bardzo delikatny, hipoalergiczny i łagodzący. Brak wody i olejów w składzie sprawia, że takie kosmetyki nie psują się i nie starają się siedliskiem dla bakterii! Możesz bez obaw używać ich przez wiele lat!

Jak aplikować puder kompaktowy?

Pudry kompaktowe są bardzo lubiane również ze względu na wygodne opakowania, w których są sprzedawane. Najczęściej dostaniemy je w poręcznym futerale z gąbką do nakładania oraz niewielkim lusterkiem. Taki zestaw jest wprost idealny do drobnych poprawek makijażu, które można wykonać w niemal każdym miejscu w ciągu dnia.

Jeżeli jednak przygotowujesz pełen make-up zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznego pędzla do pudru. Powinien być możliwie duży, zaokrąglony i mieć relatywnie miękkie włosie. Aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy nanieść niewielką ilość kosmetyku na wybrany przez siebie fragment skóry.

Pamiętaj jednak, że zarówno ilość pudru, jak i sposób jego aplikacji jest bardzo indywidualny. Wszystko zależy od tego, jaki efekt masz zamiar osiągnąć. Trendy makijażowe oraz te z szerszej branży beauty szybko się zmieniają. Niezależnie od tego, czy podążasz za nimi wiernie, czy masz od lat swoje ulubione makijaże, puder w kompakcie z pewnością okaże się pomocny.

Puder w kompakcie? Sprawdź ofertę naszej drogerii!

Puder w kompakcie to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennego makijażu. Jest nie tylko wygodny i poręczny, ale także bardzo skuteczny i dostępny w bardzo wielu różnych wariantach. Można bardzo łatwo dobrać ten idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Wybierasz puder wygładzający, transparentny, a może matujący? Niezależnie od tego, który z nich jest ci potrzeby, z pewnością znajdziesz go w naszym sklepie w formie kompaktowej. Proponujemy klientom produkty z portfolio najlepszych marek, takich jak Rimmel, Ecocera, czy Makeup Revolution. Jeszcze dzisiaj sprawdź nasz asortyment i wybierz puder w kamieniu z doskonałym składem i świetnymi opiniami.